Kome je do morala u politici, neka ide u NSPM

BiH - povratak otpisanih rešenja i "posrednička" uloga Aleksandra Vučića

Komentari (6) COMMENTS_ARE_CLOSED
1 sreda, 02 oktobar 2019 04:16
kao i obično
Dobar, realan tekst g. Durmanovića. Treba ga pažljivo pročitati.
Preporuke:
13
0
2 sreda, 02 oktobar 2019 08:35
Vojna neutralnost bez garancije
Srpska nacionalna politika pravi jednu tešku, izuzetno tešku stratešku grešku što forsira neku "vojnu neutralnost" a ne strategiju vojne pripadnosti ruskom bloku, ukoliko već ima protivljenje i to sa velikim razlogom NATO paktu. Vojna neutralnost je skupa, jako skupa u pogledu materijalnih i drugih resursa, posebno u okruženju članica NATO pakta, a istu neko treba i da garantuje, jer ne ide to tek tako "ja sam vojno neutralan i mene ne dirajte", a gdje su garancije "da te neće niko dirati". Bilo je mnogo primjera vojne neutralnosti i pred Drugi svjetski rat, pa i sama Kraljevina Jugoslavija do 25. Marta 1941 godine. Velike sile ti nisu garantovale vojnu neutralnost i možeš biti napadnut / istini za volju i da garantuje a bez garancija se podrazumijeva. Pitanje ulaska ili neulaska BiH u NATO pakt će riješiti referendum. Bolje bi bilo da Dodik na vrijeme potpiše pristup ruskom vojnom bloku da ga stvari ne dočekaju nespremnog / ili bilo ko u srpskoj politici nakon Dodika.
Preporuke:
12
2
3 sreda, 02 oktobar 2019 08:42
Vojna neutralnost bez garancije
Srpska nacionalna politika pravi jednu tešku, izuzetno tešku stratešku grešku što forsira neku "vojnu neutralnost" a ne strategiju vojne pripadnosti ruskom bloku, ukoliko već ima protivljenje i to sa velikim razlogom NATO paktu. Vojna neutralnost je skupa, jako skupa u pogledu materijalnih i drugih resursa, posebno u okruženju članica NATO pakta, a istu neko treba i da garantuje, jer ne ide to tek tako "ja sam vojno neutralan i mene ne dirajte", a gdje su garancije "da te neće niko dirati". Bilo je mnogo primjera vojne neutralnosti i pred Drugi svjetski rat, pa i sama Kraljevina Jugoslavija do 25. Marta 1941 godine. Velike sile ti nisu garantovale vojnu neutralnost i možeš biti napadnut / istini za volju i da garantuje a bez garancija se podrazumijeva
.

A bez vojnih sporazuma sa blokovima / NATO i ruski blok, nemaš nikakvih garancija i da će ti neko pomoći, ako te neko odluči napasti, ostaješ "na ledu bez saveznika".
Preporuke:
8
1
4 sreda, 02 oktobar 2019 10:09
Onako, izokola pa u centar
Mislim da je neophodno da se unutar ove priče kao neizostavan segment iste pismene i ova izjava Milorada Dodika, na linku

http://www.nspm.rs/hronika/milorad-dodik-kosovo-bilo-izgubljena-prica-dok-ga-aleksandar-vucic-nije-postavio-kao-najvaznije-srpsko-pitanje.html

Upravo u ovoj izjavi se vidi osnova na kojoj će se odlučivati određene stvari u ne tako dalekoj budućnosti, nekih 5 do 10 godina.
Preporuke:
7
2
5 četvrtak, 03 oktobar 2019 21:48
Stanić Milan
Dvadesetčetiri godine od završetka oružanog sukoba u BiH u vođenju unutrašnje i spoljne politike u BiH nije se suštinski ništa promenilo - na bolje.Političke pozicije stranaka ostale su na načelima sa kojima su ušle u rat(izuzev SDS-a), s tim da je SNSD i SDP ("politički derivat") menjali politiku i strategiju zavisno od globalnog političkog klatna.Tradicionalne nacionalne sranke unutar tri nacionalna korpusa ostala su na "ratnim pozicijama"političkog programa,s tim da SDA na krilima islamskog militarizma stalno pokušava zaustaviti neophodne procese unutar druga dva naroda,koje se ogleda u sve većem vezivanju za matične nacije.Na tom fonu treba razmatrati i Deklaraciju koja je puno militantnija od deklaracije rahmetli Babe.
Što se tiče Srba iz BiH političke ekskurzije političkog gazde u R.Srpskoj nanose političku štetu Srbiji.Bilo kako bilo EU je najveći investitor i donator R.Srbije,trenutno njen prozor u svet,pa pljuvati u tanjir iz kog se jede,nije uputno.
Preporuke:
3
3
6 petak, 04 oktobar 2019 15:43
Pitanje ulaska ili neulaska u NATO pakt po svome značaju je na nivou pitanja izlaska ili ostanka u Jugoslaviji iz 1991 i 1992 godine.
Pitanje ulaska ili neulaska u Nastao pakt po svome strateškom značaju je ns nivou pitanja ostanka ili izlaska iz SFR Jugoslavije i isto će se rješavati na redu kao i što se rješavalo i pitanje ostanka ili izlaska iz Jugoslavije (Srbi na plebiscitu o ostanku u Jugoslaviji, novembra 1991 godine) i Bošnjaci i Hrvati na referendumu o izlasku iz Jugoslavije u martu 1992 godine. Velika je mogućnost da na ovom pitanju baš kao i na pitanju Jugoslavije bude novog rata.
Preporuke:
4
0

Anketa

Da li će, po vašem mišljenju, „Zajednica srpskih opština“ na KiM biti formirana do kraja 2023. godine?
 

Republika Srpska: Stanje i perspektive

Baner
Baner
Baner
Baner
Baner
Baner